Drukarki

Drukarki laserowe. Monochromatyczne i kolorowe. Producenci Ricoh i Develop. 

Jeśli jesteś zainteresowany materiałami eksploatacyjnymi do zakupionego urządzenia, kliknij tutaj

Drukarki Jest 15 produktów.

Podkategorie

  • Mono

    Drukarki monochromatyczne

    Drukarki monochromatyczne to takie, które nie drukują w kolorze. Nie każde biuro i nie każdy domowy użytkownik drukarki potrzebuje wydruk kolorowego dokumentu. W większości biur nie potrzeba takiej technologii. Warto postawić wtedy na tańszą w eksploatacji drukarkę mono, do której potrzeba kupić tylko jeden kolor tonera.

  • Kolor

    Drukarka kolorowa

    Oznacza oczywiście drukarkę drukującą w kolorze, a nie pomalowane urządzenie. Drukarka wykorzystuje przestrzeń barw CMYK. Drukarka laserowa musi być zaopatrzona więc w 4 kolory tonera. Czarny (K), Cyjan (C), Magenta (M), Żółty (Y). 

na stronę
Pokazuje 1 - 12 z 15 elementów
Pokazuje 1 - 12 z 15 elementów

Drukarki laserowe 

Pomimo tego, że została wyparta w największych firmach przez dużo bardziej zaawansowane technologicznie urządzenia wielofunkcyjne, drukarka laserowa ciągle może znaleźć  swoje zastosowanie w mniejszych przedsiębiorstwach i instytucjach publicznych. Stanowi także nieocenione wsparcie w domowym zaciszu. Nie jest taka wymagająca w eksploatacji i zawsze gotowa do pracy. W przeciwieństwie do atramentowego odpowiednika, którego trzeba czyścić i dbać o to, by tusz nie zaschnął. Domowe drukarki zapewnią nam tańsze wydruki i większy spokój. To nie tylko oszczędność pieniędzy, ale także czasu: punkty ksero już nie są tak popularne jak kiedyś, druku możemy zaś potrzebować w czasie, kiedy są zamknięte. 

Którą drukarkę wybrać?

Wybór drukarki do domu to niezwykle istotna kwestia. Wiele zależy od tego ile drukujemy. co drukujemy i jaki efekt chcemy uzyskać. Niezwykle ważne są rozmiary urządzenia. Na pewno łatwiej będzie zdecydować się na małą drukarkę, którą zmieścimy pod biurkiem, niż duże urządzenie. Istotna jest także ilość dodatkowych funkcji, których wymagamy od sprzętu do pracy domowej. Drukarka przeznaczona do niewielkiej firmy może być trochę większa, ale liczą się takie parametry jak prędkość druku i wydajność  - prawdopodobnie będzie z niej korzystało więcej osób. 

Dla wielu domowych użytkowników ważnym aspektem jest możliwość druku mobilnego. Wiele osób poszukuje łatwej i szybkiej w użyciu opcji, z której skorzystają za pomocą paru kliknięć na smartfonie. 

Kolorowa czy monochromatyczna? Podczas wyboru drukarki czy to do domu, czy to do biura, kolor druku jest kluczowym aspektem. W zależności od rodzaju biura, najczęściej drukuje się wydruki czarno-białe. Druk kolorowy jest z pewnością droższy i rzadziej używany. Przy sporadycznym drukowaniu kolorowym nie potrzebujemy go w domu. Lepiej kupić dużo tańszą drukarkę mono. 

Dodatkowe funkcje

Poza wspomnianym wcześniej drukowaniem z urządzeń mobilnych i możliwości druku po sieci wi-fi, nowoczesne drukarki posiadają wiele innych zalet. Jedną z kluczowych funkcjonalności jest dupleks - czyli druk dwustronny. Ten moduł znacznie przyspiesza drukowanie dwustronne i sprawia, że praca jest bardziej ergonomiczna. 

Podstawowe drukarki są urządzeniami docelowo jednofunkcyjnymi. Jeśli potrzebujemy szerszego spektrum zastosowania (skany, faks, kopiowanie), powinniśmy się zastanowić nad urządzeniem wielofunkcyjnym. Drukarka to proste urządzenie biurowe zapewniające wykonanie najbardziej podstawowej czynności druku. 

Warto zwrócić uwagę także na rozdzielczość druku wyrażoną w jednostce dpi - dots per inch. Im wyższa liczba, tym lepszy jakościowo wydruk. Do standardowego druku mono wystarczy 600x600 dpi. Przy wydruku kolorowym ta wartość powinna być już dwa razy wyższa. 

Podstawowymi materiałami drukarki laserowej są tonery, papier i bębny. Ulegają one naturalnemu zużyciu i wymagają po czasie wymiany.