Drukarki

Drukarki laserowe. Monochromatyczne i kolorowe. Producenci Ricoh i Develop. 

Jeśli jesteś zainteresowany materiałami eksploatacyjnymi do zakupionego urządzenia, kliknij tutaj

Drukarki Jest 13 produktów.

Podkategorie

  • Mono

    Drukarki monochromatyczne

    Drukarki monochromatyczne to takie, które nie drukują w kolorze. Nie każde biuro i nie każdy domowy użytkownik drukarki potrzebuje wydruk kolorowego dokumentu. W większości biur nie potrzeba takiej technologii. Warto postawić wtedy na tańszą w eksploatacji drukarkę mono, do której potrzeba kupić tylko jeden kolor tonera.

  • Kolor

    Drukarka kolorowa

    Oznacza oczywiście drukarkę drukującą w kolorze, a nie pomalowane urządzenie. Drukarka wykorzystuje przestrzeń barw CMYK. Drukarka laserowa musi być zaopatrzona więc w 4 kolory tonera. Czarny (K), Cyjan (C), Magenta (M), Żółty (Y). 

na stronę
Pokazuje 1 - 12 z 13 elementów
Pokazuje 1 - 12 z 13 elementów

Drukarka laserowa

Pomimo tego, że została wyparta w największych firmach przez dużo bardziej zaawansowane technologicznie urządzenia wielofunkcyjne, drukarka laserowa ciągle może znaleźć  swoje zastosowanie w mniejszych przedsiębiorstwach i instytucjach publicznych. Stanowi także podstawowe urządzenie komputerowe w większości domów.  Cechuje ją funkcjonalność, niewielki rozmiar i zdecydowanie niższa cena niż w przypadku urządzeń wielofunkcyjnych. Jeśli nie drukujesz codziennie dużej ilości dokumentów, drukarka laserowa będzie idealnym rozwiązaniem dla zwiększenia efektywności twojego biura. 

Którą drukarkę wybrać?

Drukarki rozróżniamy na podstawie paru głównych parametrów. Dwie główne grupy to: drukarki atramentowe i drukarki laserowe. Drukarki atramentowe są zazwyczaj tańsze, lecz droższe w eksploatacji. Sprawdzą się lepiej jako dodatek do domu, w którym drukuje się sporadycznie. Drukarki laserowe są wyposażone w toner, który jest bardziej wydajny niż tusz do drukarki atramentowej. Przy codziennym drukowaniu, droższy zakup tego rodzaju drukarki szybko się zwróci.

Drukarka laserowa potrafi być dużo bardziej wydajna i sprawna, zapewni ci szybszy obieg dokumentów i dłuższą eksploatację. Nie psuje się też tak często jak jej atramentowe odpowiedniki. 

Monochromatyczna czy kolorowa?

To zależy, która drukarka laserowa jest nam w danym momencie potrzebna. Urządzenia kolorowe będą droższe niż ich monochromatyczne odpowiedniki. Jeśli więc cena jest głównym czynnikiem, którym się kierujemy podczas wyboru sprzętu biurowego, drukarka laserowa mono będzie odpowiednia dla mniej wymagającego użytkownika.

Pozostałe funkcje drukarek laserowych

Jedną z ważniejszych funkcji oferowanych przez drukarki laserowe jest dwustronne drukowanie, czyli dupleks. Przy wyborze naszego urządzenia powinniśmy się kierować także szybkością druku na minutę, miesięczną wydajnością, rozdzielczością druku, eksploatacją i poborem energii. Dobrze dopasowane urządzenie do naszych potrzeb to podstawa funkcjonowania każdego biura.

Podstawowym materiałem eksploatacyjnym drukarki laserowej jest toner.