RICOH

Tonery Ricoh do drukarek i kserokopiarek drukujących w kolorze.

Niezwykła jakość wydruku w przystępnej cenie. 

RICOH Jest 101 produktów.

na stronę
Pokazuje 1 - 12 z 101 elementów
Pokazuje 1 - 12 z 101 elementów

Tonery kolorowe do urządzeń Ricoh

Kolorowe kserokopiarki i drukarki laserowe nie są już rzadkością. Jeszcze niedawno, tylko zakup kolorowego urządzenia atramentowego był opłacalny. Obecnie atramentówki faktycznie są tańsze, jednak koszty eksploatacji często potrafią wywołać niemałe zamieszanie w naszym portfelu. Za to urządzenia kolorowe, pomimo wyższej ceny wyjściowej potrafią spłacić się dużo szybciej. Pozostaje kwestia wydruku. Urządzenia zaopatrywane w tusz potrafią drukować kolorowo w lepszej jakości. Zwłaszcza zdjęcia w wysokiej rozdzielczości. Jednak co raz więcej drukarek laserowych dorównuje im swoim poziomem.

Urządzenia laserowe sprawiają się dużo lepiej przy częstym druku. Są też zdecydowanie szybsze. Toner jest zdecydowanie bardziej wydajnym materiałem eksploatacyjnym niż tusz. Tonery kolorowe mają zazwyczaj trochę mniejszą wydajność niż czarny. Toner wyposażony jest w chip elektroniczny, który informuje o zawartości proszku. Zdarza się, że pomimo ilości materiału uprawniającej drukarkę do dokonania wydruku, chip przekaże informację o braku i wydruk będzie niemożliwy.

Spadek jakości druku – gdy jest rozmazany, niekompletny, wyblakły, oznacza zazwyczaj kończący się toner, który należy wymienić. Można go wymienić samemu lub za pomocą autoryzowanego serwisu. Urządzenia kolorowe Ricoh dokonują wydruków na odpowiednim poziomie.

Tak samo jak w drukarce atramentowej, tak w przypadku laserowej, kolorowy wydruk uzyskasz poprzez połączenie 4 podstawowych przestrzeni barw. Do uzyskania wydruku kolorowego potrzebujesz zatem 4 rodzaje tonerów.  Ta przestrzeń barw to w skrócie CMYK – Cyan, Magenta, Yellow, Black (Key).

Jakie urządzenia?

Tonery do drukarek Ricoh są zazwyczaj dedykowane do danej serii urządzeń. Każdy z nich jest przeznaczony do co najmniej paru maszyn. Odpowiednie oznaczenia znajdziesz na pudełku.

Oryginalne tonery Ricoh są gwarancją bezpieczeństwa dla twojego urządzenia i poręczeniem niezawodności przez producenta. Tonery kompatybilne Ricoh to zwiększona wydajność w dobrej cenie. Dopasuj rodzaj materiałów do swoich potrzeb.