Zasilacze awaryjne (UPS)

Zasilacz awaryjny - bezpieczeństwo

Wybierz odpowiednie urządzenie do swojego mejsca pracy i skorzystaj z optymalnej ochrony swojego sprzętu elektronicznego. Zapewnij bezpieczeństwo dla twojej sieci.

Zasilacze awaryjne (UPS) Jest 14 produktów.

na stronę
Pokazuje 1 - 12 z 14 elementów
Pokazuje 1 - 12 z 14 elementów

Do czego służy zasilacz awaryjny?

Zasilacz Awaryjny UPS (ang. Uninterruptible Power Supply) – to sprzęt, który służy do utrzymania zasilania w przypadku przerwania dostawy prądu. Takie urządzenia są niezbędne w każdej serwerowni, gdyż zapewniają ciągłość pracy. Zasilacze awaryjne UPS mogą być podłączone nie tylko do komputera, ale także do stacji roboczej, terminala płatniczego.

Urządzenia te służą do utrzymania ciągłości pracy i zabezpieczenia miejsca pracy. Zasilacz awaryjny może zapewnić ci podtrzymanie na wysokim poziomie. Ich uniwersalizm pozwala na dobranie ich do praktycznie każdego pomieszczenia o wszystkich rodzajach przeznaczenia. Ich misją jest tworzenie nowoczesnego środowiska pracy, których etosem jest solidne zabezpieczenie go i nieprzerwane wsparcie.

Czym kierować się podczas wyboru zasilacza UPS?

Najważniejsze kryterium to przeznaczenie danego zasilacza awaryjnego. Wybierając zasilacz do domu, przeznaczony do ochrony komputera osobistego, z pewnością zwrócimy uwagę na cenę, wielkość, moc i żywotność. Ceny zasilaczy awaryjnych firmy Powercom zaczynają się już od 140 złotych. Dla firmy sprawdzą się lepiej droższe zasilacze o większej mocy i napięciu. Ważnym elementem jest czas działania zasilacza, jest to czas potrzebny nam na zapisanie danych i bezpieczne wyłączenie urządzeń podczas awarii.

Urządzenie te różnią się także ze względu na dodatkowe funkcje, które potrafią wprowadzić dużo jakości do ich działania. Z takich dodatkowych działań, mogą to być: zimny start, alarm dźwiękowy, wyświetlacz LCD, dodatkowe sloty na akumuator. Zasilacz awaryjny to uniwersalne urządzenie, którego przeznaczenie może zostać dopasowane do Twoich urządzeń.

Technologia line interactive czy on-line (technologia podwójnej konwersji)

Po wyjściu z  powszechnego użytku najstarszej technologii UPS, jaką były zasilacze off-line, wyróżniamy te dwie główne grupy. Czym się różnią? Zasilacze awaryjne line-interactive zapewniają lepszy kształt fali napięcia, w przypadku odłączenia głównego źródła zasilania, przełączają się na zasilanie z akumulatora. Technologia AVR potrafi w trakcie normalnej pracy wychwytywać różne wahania napięcia i regulować je bez potrzeby przełączania się na akumulator. Minusem jest czas przełączania akumulatora, który wynosi parę milisekund.

W przeciwieństwie do technologii line-interactive UPS-y działające metodą podwójnej konwersji mają zerowy czas przełączania. Zasilanie odbioru jest podwójnie konwertowane najpierw przez prostownik, później przez falownik. Jakość prądu jest najwyższa i pozwala dokładnie chronić cały system. Technologia ta jest także proporcjonalnie droższa.

Zasilacz awaryjny UPS pozwoli uniknąć ci przykrych konsekwencji w postaci utraty plików, które zostały niezapisane, a także zabezpieczyć przed awarią sprzętu. W odróżnieniu od starszej technologii, zasilacze nie stanowią obecnie jedynie źródła zapasowej energii. Potrafią kontrolować i wychwytywać wszystkie problemy z napięciem podczas pracy ze zwykłym źródłem zasilania.

Współczesne urządzenia są wyposażone w wiele użytecznych funkcji, które mogą być bardzo pomocne we wsparciu kontroli nad podłączonym urządzeniem.


Jedną z nich jest zimny start. Pozwala na uruchomienie komputera od "zera", czyli bez potrzeby uruchamiania źródła zasilania, wystarczą akumulatory UPS-a. Funkcja ta jest niezwykle przydatna podczas awarii zasilania sieciowego - nie ma prądu a potrzebujemy uruchomić komputer, by wykonać bardzo ważne czynności w zakresie bezpieczeństwa sprzetu lub ochrony danych. Zasilacz UPS doskonale sprawdzi się w tym aspekcie.

Zasilacz awaryjny UPS w sklepie magra.net

W naszym sklepie znajdziesz szeroki wybór sprzętu. Cena tych urządzeń potrafi zaczynać się od niecałych 200 złotych, a sięgać powyżej paru tysięcy. W zależności od zapotrzebowania posiadamy różne warianty. Zostały wykonane w różnych technologiach i mają wiele zastosowań. Z pewnością będą przydatne w każdej firmie. Wybierz odpowiedni dla siebie zasilacz awaryjny z przystępnego dla ciebie zakresu cenowego. Oferta sklepu Magra składa się z różnych serii urządzeń firmy Powercom, które są dedykowane różnym segmentom.  Zasilacz awaryjny UPS to wartość dodana do kazdego pomieszczenia.