Zasilacze awaryjne (UPS)

Zasilacz Awaryjny

Zasilacze awaryjne UPS. Technologia Line-Interactive i On-line. Wybierz zasilacz awaryjny do swojego domu lub firmy i zapewnij optymalne warunki pracy twoim urządzeniom elektronicznym. 

Zasilacze awaryjne (UPS) Jest 16 produktów.

na stronę
Pokazuje 1 - 12 z 16 elementów
Pokazuje 1 - 12 z 16 elementów

Do czego służy zasilacz UPS?

Zasilacz Awaryjny UPS (ang. Uninterruptible Power Supply) – to sprzęt, który służy do utrzymania zasilania w przypadku przerwania dostawy prądu. Takie urządzenia są niezbędne w każdej serwerowni, gdyż zapewniają ciągłość pracy. Zasilacze UPS mogą być podłączone nie tylko do komputera, ale także do stacji roboczej, terminala płatniczego.

Czym kierować się podczas wyboru zasilacza UPS?

Najważniejsze kryterium to przeznaczenie danego zasilacza awaryjnego. Wybierając zasilacz do domu, przeznaczony do ochrony komputera osobistego, z pewnością zwrócimy uwagę na cenę, wielkość, moc i żywotność. Ceny zasilaczy awaryjnych firmy Powercom zaczynają się już od 140 złotych. Dla firmy sprawdzą się lepiej droższe zasilacze o większej mocy i napięciu. Ważnym elementem jest czas działania zasilacza, jest to czas potrzebny nam na zapisanie danych i bezpieczne wyłączenie urządzeń podczas awarii.

Technologia line interactive czy on-line (technologia podwójnej konwersji)

Po wyjściu z  powszechnego użytku najstarszej technologii UPS, jaką były zasilacze off-line, wyróżniamy te dwie główne grupy. Czym się różnią? Zasilacze awaryjne line-interactive zapewniają lepszy kształt fali napięcia, w przypadku odłączenia głównego źródła zasilania przełączają na zasilanie z akumulatora. Technologia AVR potrafi w trakcie normalnej pracy wychwytywać różne wahania napięcia i regulować je bez potrzeby przełączenia się na akumulator. Minusem jest czas przełączania akumulatora, który wynosi parę milisekund.

W przeciwieństwie do technologii line-interactive UPSy działające metodą podwójnej konwersji mają zerowy czas przełączania. Zasilanie odbioru jest podwójnie konwertowane najpierw przez prostownik, później przez falownik. Jakość prądu jest najwyższa i pozwala dokładnie chronić cały system. Technologia ta jest także proporcjonalnie droższa.

Zasilacz awaryjny UPS pozwoli uniknąć ci przykrych konsekwencji w postaci utraty plików, które zostały niezapisane, a także zabezpieczyć przed awarią sprzętu. W odróżnieniu od starszej technologii, zasilacze nie stanowią obecnie jedynie źródła zapasowej energii. Potrafią kontrolować i wychwytywać wszystkie problemy z napięciem podczas pracy ze zwykłym źródłem zasilania.