Słuchawki

Słuchawki komputerowe i słuchawki do urządzeń mobilnych.

Różne rodzaje słuchawek: nauszne, douszne, przewodowe, nakładane, bezprzewodowe, zamknięte, dokanałowe. 

Słuchawki Jest 23 produktów.

na stronę
Pokazuje 1 - 12 z 23 elementów
Pokazuje 1 - 12 z 23 elementów

Słuchawki komputerowe przewodowe

Są to słuchawki podłączane do urządzenia poprzez przewód. Wiąże się to z istnieniem kabla, który podpinamy do urządzenia. Najczęściej poprzez port USB lub złącze mini Jack. Plusem słuchawek przewodowych jest brak posiadania akumulatora. Używające tego rodzaju słuchawek nie musimy się przejmować stanem baterii. Nie możemy przy tym oddalić się od urządzenia, do którego jesteśmy podpięci dalej, niż na długość kabla. 

komunikacja bezprzewodowa

Nie posiadają zbędnego przewodu. Są połączone z urządzeniem poprzez moduł Bluetooth lub radio. Słuchawki bezprzewodowe są z pewnością dużo bardziej wygodne, mobilne i komfortowe w użyciu. Dla wielu użytkowników brak plączącego się kabla jest olbrzymim plusem. Należy jednak pamiętać o częstym ładowaniu baterii przy częstym użytkowaniu. 

Dokanałowe

Słuchawki dokanałowe umieszcza się bezpośrednio w kanale słuchowym. Zazwyczaj są niewielkie i mało widoczne. Mogą być zarówno przewodowe, jak i bezprzewodowe. Wprowadzone prosto do kanału słuchowego izolują nas od zewnętrznych dźwięków. Mogą być jednak szkodliwe dla słuchu. Zwłaszcza przy zbyt częstym i głośnym słuchaniu. Podobnym rodzajem są słuchawki douszne, które umieszcza się wewnątrz małżowiny usznej. Nie są jednak wprowadzone bezpośrednio do kanału. Są łatwe w użyciu, jednak ze względu na niewielki rozmiar nie oferują najlepszej jakości dźwięku. 

Otwarte

Ten rodzaj słuchawek rzadko występuje w obecnych rozwiązaniach ogólnego przeznaczenia. Głośnik tych słuchawek jest oddzielny tylko osłoną, która umożliwia prosty przepływ powietrza. Membrana potrafi oddać więcej detali dźwięku. Rozwiązanie to jest używane najczęściej w opcjach dla audiofilów.

Zamknięte

Słuchawki komputerowe zamknięte szczelnie otulają nasz kanał słuchowy. Izolują tym samym wszystkie dźwięki zewnętrzne. Są bardzo przydatne w sytuacjach, kiedy jesteśmy w głośnym otoczeniu, lub musimy skupić się na odbiorze dźwięku. Polecane zwłaszcza do podróży, a także do gamingu. Również otocznie zewnętrzne nie słyszy dźwięku wypuszczanego przez słuchawki. 

Słuchawki z mikrofonem

Zestawy z mikrofonem są świetną opcją dla ludzi komunikujących się często z otoczeniem. Mikrofon bywa przydatny podczas gier lub wideokonferencji. Zestaw z mikrofonem będzie dużo wygodniejszy niż kupno z osobna tych dwóch rzeczy.