Baterie, akumulatory

Powerbank - przenośny akumulator.

Jeśli martwisz się o baterię twojego urządzenia mobilnego podczas podróży, pracy , nauki, kupno powerbanka powinno rozwiązać twoje problemy. To urządzenie jest przenośnym akumulatorem, który w szybki prosty sposób może ponownie zasilić baterię twojego telefonu. 

Baterie, akumulatory Jest 7 produktów.

Pokazuje 1 - 7 z 7 elementów
Pokazuje 1 - 7 z 7 elementów

Powerbank - na ratunek w podróży.

Przenośna bateria, bo o niej mowa, ma niezwykle szerokie spektrum zastosowania w życiu codziennym. Zwłaszcza jeżeli mamy często do czynienia z technologią i urządzeniami mobilnymi. W obecnych czasach prawie każdy użytkownik posiada smartfona, laptop, tablet. Toporne komputery stacjonarne są częściej  preferowane przez zaawansowanych graczy. 

W obecnej dobie globalizacji i ogólnego pośpiechu, często zdarza się zapomnieć o naładowaniu swojego sprzętu przed wyjściem do pracy, szkoły, czy też inną podróżą. Dostęp do dodatkowego źródła energii jest niezwykle pożądany. Nie zawsze mamy jednak czas i chęci na stanie i czekanie przy gniazdku aż się telefon naładuje. Nie każdy też nosi przy sobie kabel. 

Dodatkowy zastrzyk energii

Z pomocą przychodzi powerbank - zewnętrzne źródło zasilania, które potrafi podnieść siły życiowe naszego urządzenia mobilnego i tchnąć w nie nowe życie. Wszystko to za pomocą wbudowanego akumulatora, który wystarczy naładować w domu do pełna i cieszyć się jego możliwościami. 

Typowy powerbank jest niewielki, dzięki czemu łatwo go schować podczas  podróży. Jest urządzeniem niezwykle prostym w użyciu: działa jak alternatywne gniazdo, które możemy ze sobą połączyć. Wystarczy podpiąć telefon za pomocą kabla do powerbanka i zaczyna się ładować. 

Bateria

Najważniejszym elementem powerbanka jest bateria. Nie mogło być inaczej - jest tutaj kluczowa. Najczęściej wykonane są z ogniw litowo-jonowych. Pojemność baterii jest określana za pomocą miliamperogodzin (mAh). Powerbanki posiadają od 4 tysięcy mAh pojemności do nawet 20 tysięcy. W zależności od pojemności baterii, powerbankiem o pojemności 10 000 mAh możemy nawet parę razy do pełna naładować telefon. 

Standardowy powerbank nie posiada wiele funkcjonalności. Wyposażony jest w 2 porty zasilania przez które ładujemy powerbank(USB) i urządzenie peryferyjne(microUSB). Oprócz tego powinien mieć diody sygnalizujące rozpoczęcie ładowania urządzenia, a także stopień naładowania baterii. Nieco bardziej zaawansowane urządzenia posiadają wyświetlacz, który może ułatwić dostęp do wyżej wymienionych danych. Nie jest jednak koniecznym elementem. 

Obudowa

Obudowa powerbanka także ma znaczenie. Powinna być wykonana z trwałych materiałów, które nie zniszczą się przy pierwszej lepszej okazji. Powerbanki są często używane w terenie, gdzie odporność na wstrząsy jest wymagana. 

Powerbank nie powinien się przegrzewać. Nowoczesne urządzenia są wyposażone w specjalne komponenty, które temu zapobiegają. Należy jednak pamiętać, by dbać o kondycję baterii i nie rozładowywać go do zera. 

Powerbanki to niezwykle przydatne urządzenia, zwłaszcza przy mobilnym trybie życia. Ten niezwykły gadżet potrafi uratować życie naszego urządzenia w najmniej zapowiedzianym momencie. Warto mieć go przy sobie. .