O nas

Firma Magra powstała w 1991 roku. Mieści się w Rybniku przy ul. Wodzisławskiej 55. Od początku działalności zajmuje się rozwiązywaniem problemów skoncentrowanych wokół szeroko pojętego świata poligrafii i druku. Działalność rozpoczęła się w Wodzisławiu Śląskim.

Pierwsze lata firmy to kopiowanie i oprawa dokumentów. Po rozwinięciu się zaczęliśmy sprzedawać kserokopiarki, a także oferować usługi serwisowe. Zaczęło się od sprzedaży maszyn Infotec, Nashuatec.

Obecnie zajmujemy się sprzedażą i serwisem większości urządzeń biurowych. Znajdziesz u nas drukarkę, kserokopiarkę, niszczarkę, skaner, ploter, faks. Dostarczymy ci takie materiały eksploatacyjne jak papier i toner do drukarki. Sprzedajemy nie tylko urządzenia.

Zajmujemy się także doradztwem w dziedzinie druku i obiegu dokumentów w firmie. Wdrażamy systemy i oprogramowanie dające firmie możliwość kontrolowania swoich dokumentów cyfrowych i papierowych.

Sprzedajemy urządzenia tylko sprawdzonych producentów. Jesteśmy autoryzowanym partnerem marek Develop, Ricoh, Zebra, Canon. Wierzymy, że rozwiązania proponowane przez te firmy są nie tylko dobrym wyborem technologicznym, ale także wsparciem dla pewnych idei. Chodzi o poszanowanie środowiska naturalnego i rynku pracy. Zgodę z wyborem usług neutralnych dla miejsca, w którym żyjemy. Promujemy segregację odpadów i szacunek dla natury.

Zespół serwisowy Magra to grupa techników z wieloletnim doświadczeniem w branży. Żadna kserokopiarka nie ma przed nimi tajemnic. Świadczymy kompleksowe usługi firmom i instytucjom publicznym. Oprócz stałych konserwacji wpisanych w umowę, świadczymy także pojedyncze usługi serwisowe.

Staramy się do każdego klienta podchodzić indywidualnie. System druku w każdej firmie różni się w zależności od różnych potrzeb i wymagań klientów. Urządzenia i systemy powinny być dopasowane do możliwości przedsiębiorstwa. System zarządzania dokumentami ma być wydajny i opłacalny. Po co nam drukarka w formacie A3, jeśli praktycznie takiego nie używamy? Nasi specjaliści postarają się odpowiedzieć na wszystkie nurtujące was pytania i dobrać indywidualny plan. Dopasowany do waszych potrzeb.

Oferujemy także możliwość wynajmu kserokopiarek i drukarek. Opcja ta sprawdzi się do zaoszczędzenia kosztów. Kupno nowego urządzenia jest często zbyt drogie. Wynajem urządzenia biurowego to łatwość użytkowania danej maszyny. Klient w zależności od wybranej opcji płaci stałą opłatę miesięczną, lub za liczbę wydruków w danym okresie. Magra zajmuje się całą resztą: dostarczeniem sprzętu, konserwacją, naprawą usterek, wdrożeniem oprogramowania.  

Większość naszych usług serwisowych prowadzimy na terenie województwa śląskiego i małopolskiego. W niektórych przypadkach zawieramy umowy z przedsiębiorstwami na terenie całego kraju. Nasz sklep stacjonarny mieści się w naszej siedzibie w Rybniku.

Miasta w których najczęściej świadczymy usługi: Rybnik, Katowice, Gliwice, Jaworzno, Mikołów, Zabrze.

Sklep internetowy magra.net to rozszerzenie naszej działalności. W związku z rozwijającym się rynkiem e-commerce postanowiliśmy przenieść sprzedaż do Internetu. Poza produktami typowymi dla naszej podstawowej działalności, takich jak drukarki, kserokopiarki, tonery, niszczarki oferujemy także akcesoria komputerowe i gamingowe.

W naszym sklepie znajdziesz między innymi: słuchawki do gier, klawiatury gamingowe, fotele, zasilacze awaryjne, podkładki pod mysz, gamepady, myszki.

Oferujemy materiały eksploatacyjne w różnych wariantach. Posiadamy w sklepie tonery do drukarek: oryginalne i zamienniki. Wybierz najkorzystniejszą opcję dla siebie.