Klawiatury dla graczy

Klawiatury gamingowe

O ich przydatności nie trzeba wiele pisać, Wystarczy zastanowić się nad wyborem najlepszej opcji. Jak większość akcesoriów, należy dobrać ją indywidualnie, tak by najlepiej wpasowała się w nasze gusta. Dobra klawiatura gamingowa nie tylko wspiera naszą jakość jako gracza, ale także zadba o prawidłową pracę nadgarstka i zape...

Klawiatury gamingowe

O ich przydatności nie trzeba wiele pisać, Wystarczy zastanowić się nad wyborem najlepszej opcji. Jak większość akcesoriów, należy dobrać ją indywidualnie, tak by najlepiej wpasowała się w nasze gusta. Dobra klawiatura gamingowa nie tylko wspiera naszą jakość jako gracza, ale także zadba o prawidłową pracę nadgarstka i zapewni niezwykłą wygodę.

Więcej

Klawiatury dla graczy Jest 3 produktów.

Pokazuje 1 - 3 z 3 elementów
Pokazuje 1 - 3 z 3 elementów

Perfekcyjnie dobrana klawiatura gamingowa

Bez klawiatury nie ma prawdziwej rozgrywki. Jeśli jesteś graczem i celowo pomijasz kupno dobrze dopasowanej klawiatury, to popełniasz błąd. Jest ona obok myszki centrum sterowania twoją grą. Może zawierać szereg istotnych funkcji jak blokowanie klawisza „Windows” na czas gry, dodatkowe klawisze funkcji, podświetlenie. Odpowiednie parametry tego urządzania odpowiadają za komfort twojej rozrywki.

Klawiatura gamingowa w dobrej cenie

Cóż, ktoś może powiedzieć, że nie warto oszczędzać. Zwłaszcza na tak pożądanym przez nas sprzęcie, który może nam posłużyć przez długie lata. Jeśli jednak jesteśmy zdecydowani na ten rodzaj sprzętu, lepiej dołożyć parę złotych i wyposażyć się w coś z wyższej półki. Ceny klawiatur do gier wahają się od kilkudziesięciu do aż kilkuset złotych.

Membranowa czy mechaniczna?

Wybór odpowiedniej klawiatury gamingowej zależy od jej przeznaczenia. Membranowa działa na podstawie sygnału przekazywanego przez nacisk na membranę rozłożoną pod klawiszami. W Mechanicznej każdy przycisk posiada swój własny przełącznik. Pierwszy rodzaj klawiatury jest dużo cichszy i bardziej poręczny, jednak dużo mniej wytrzymały. Sprawdzi się lepiej w biurze i zwykłym domowym użytku. Mechaniczna jest dużo bardziej wytrzymała, zdecydowanie głośniejsza i wolniej się na niej pisze. Zdecydowanie bardziej polecana graczom i profesjonalnym użytkownikom.

Dopasowanie

Najważniejsze to nie sugerować się wszystkimi opiniami - klawiatura gamingowa powinna być dobrana indywidualnie. Faktycznie, warto zasięgnąć opinii specjalisty w danym temacie i wiedzieć jakie są najpopularniejsze modele. To my będziemy jednak użytkować dany sprzęt i to dla nas jest przeznaczony. Jeśli nie masz doświadczenia, postaraj się wypróbować wszystkie rodzaje klawiatur gamingowych, zobacz jak się je obsługuje. Wygodę użytkowania ocenisz sam.

Klawiatura gamingowa i nie tylko

Dobrze wykonane klawiatury gamingowe mogą ci służyć nie tylko podczas gier. Trwałość użytych materiałów i niezwykła wygoda użytkowania pozwoli ci na wykorzystanie tego sprzętu w wielu okolicznościach. Możesz ją wykorzystywać do pracy w biurze, pisania tekstów i innych aktywności związanych z rozrywką. Z pewnością może być niezwykłą wartością dodaną do twojego biura. Warto wziąć pod uwagę także niezwykły i nieco ekstrawagancki styl. Mieniące się kolorową poświatą klawisze, wynurzające się i spod matowości obudowy swoim regularnym kształtem, mogą zachwycić każde oko.

Dodatkowe funkcje, w które wyposażone są klawiatury gamingowe

Oprócz samego sposobu wykonania, wytrzymałości, techniki  i wyglądu ważne są także dodatkowe funkcje. W zależności od rodzaju i przeznaczenia, mogą oferować nam różne klawisze, które ubarwią naszą grę i pomogą w doskonaleniu naszego poziomu. Klawiatura gamingowa potrafi zdecydowanie przyspieszyć czas naszej reakcji. 

Najpopularniejsze dodatki

Patrząc na  klawiatury gamingowe najczęściej możemy spotkać klawisze funkcji przydatne bezpośrednio w grze. Mogą to być między innymi dodatkowe przyciski, których naciśnięcie wywoła reakcję w danym typie gry. Może to być możliwość blokowania innych przycisków, takich jaki klawisz Windows na czas gry. Przypadkowe wciśnięcie tego klawisza podczas gry może spowodować zminimalizowanie okna, na którym jest otwarta gra i doprowadzić do niechcianej przerwy. Przerwy, która może skutkować naszą porażką. Drugą istotną cechą jest możliwość przypisywania skrótów klawiszowych. W bardziej skomplikowanej grze, w której używamy wielu umiejętności, warto przypisać sobie skróty klawiszowe, żeby mieć do nich łatwy dostęp. Potrafimy wtedy szybciej reagować na wydarzenia dziejące się w grze.