Tonery

Tonery do drukarek laserowych Ricoh, Develop, Canon

Tonery do drukarek laserowych i kserokopiarek Ricoh, Develop, Canon, Brother. Tonery oryginalne i zamienniki. Monochromatyczne i kolorowe. Nowe tonery oryginalne, kompatybilne i refabrykowane. 

Tonery Jest 153 produktów.

Podkategorie

  • Mono

    Tonery do drukarek monochromatycznych

    W sklepie Magra znajdziesz materiały eksploatacyjne do różnych urządzeń. Tonery do drukarek laserowych i kserokopiarek. Wielokrotnie przetestowane tonery Ricoh będą bezawaryjnie wspierały twoje urządzenia przy wielkiej wydajności. 

  • Kolor

    Tonery kolorowe

    Zobacz ofertę sklepu Magra dla urządzeń drukujących w kolorze. Tonery przeznaczone do kserokopiarek i drukarek laserowych firmy Ricoh. Nowe tonery oryginalne i zamienne. Tonery Ricoh naszej firmy zapewnią ci wiele wydruków i bezpieczną współpracę z twoim urządzeniem. 

na stronę
Pokazuje 1 - 12 z 153 elementów
Pokazuje 1 - 12 z 153 elementów

Tonery do drukarek

Jeśli już zdecydowałeś się na wybór drukarki laserowej, warto dowiedzieć się, czym jest toner. W dużym uproszczeniu jest to barwny proszek służący do otrzymania kopiowanego obrazu. Tonery to najważniejsze materiały eksploatacyjne drukarek laserowych. Tonery są z pewnością bardziej wydajne od tradycyjnych tuszy atramentowych. Wydruki laserowe cechują się większą trwałością i odpornością na zewnętrzne czynniki.

Jaki toner wybrać?

Najlepiej sprawdzić kompatybilność tonera z urządzeniem drukującym, która jest zazwyczaj podana przez producenta. Ważnym elementem jest wydajność – im większa, tym więcej wydruków możemy zrobić na danym materiale eksploatacyjnym. Tonery do drukarek są dostępne w sprzedaży pod marką renomowanych firm, takich jak Ricoh, można kupić także ich tańsze zamienniki. Jeśli zależy ci na bezpieczeństwie i żywotności twojego urządzenia, kup dedykowany dla niego oryginał, który będzie droższy.

Pamiętaj, że tak jak w przypadku wyboru pomiędzy drukarką atramentową a laserową, nie każde najtańsze rozwiązanie będzie tanim rozwiązaniem długoterminowo. Istnieje wiele firm zajmujących się regeneracją tonerów - czyszczeniem i ich ponownym napełnianiem. Niska cena wiąże się z dużym ryzykiem – uszkodzenie urządzenia to w rezultacie większy wydatek niż oryginalny toner. Jeśli jednak zamienniki są wykonane porządnie, mogą dorównywać wydajnością ich oryginalnym odpowiednikom.

W naszej ofercie posiadamy tonery dedykowane do drukarek Ricoh, zarówno oryginalne jak i zamienne, wykonane z największą dbałością o bezpieczeństwo twojej drukarki.

 

Własnoręczna wymiana tonera

Kiedy skończy się toner w twojej drukarce i zdecydujesz się, jaki następnie kupić, pozostaje problem wymiany wkładu w urządzeniu. Oczywiście możesz wezwać do tego wykwalifikowany serwis, będzie się to jednak wiązało z dodatkowymi kosztami. Po zakupieniu tonera z odpowiednio bezpiecznego źródła, możesz przygotować się do jego wymiany.

Upewnij się, że drukarka jest wyłączona. Wyjmij stary toner i umieść w bezpiecznym miejscu. Po otwarciu nowego tonera delikatnie nim potrząśnij – pozwoli to na równomierne rozłożenie się proszku w kasecie. Następnie zdejmij wszystkie zabezpieczenia. Włóż toner do drukarki. Możesz posłużyć się instrukcją obsługi. Zrób to bez użycia siły. Toner powinien łatwo zmieścić się w urządzeniu. Pod żadnym pozorem nie dotykaj bębna optycznego lub magnetycznego. Po prawidłowym osadzeniu tonera wydrukuj stronę testową.

Utylizacja

Pamiętaj, że tusze i tonery nie mogą być wyrzucane do zwykłych koszy na śmieci. Reguluje to także przepis prawny z 2012 roku. Gdzie zatem wyrzucać odpady? Przed większością sklepów, w  których można kupić tonery, stoją specjalne kosze na odpady. Pamiętaj o tym aby dbać o środowisko i wyrzucać odpady do miejsc dla tego przeznaczonych. Nie zaśmiecaj środowiska. Tonery zawierają w sobie substancje niebezpieczne dla środowiska, ich rozprzestrzenienie się może mieć negatywny wpływ na nasze zdrowie.