Tonery

Tonery do drukarek laserowych


Wkłady oryginalne i zamienniki. Monochromatyczne i kolorowe. Nowe tonery oryginalne, kompatybilne i refabrykowane. 

Tonery Jest 188 produktów.

Podkategorie

na stronę
Pokazuje 1 - 12 z 188 elementów
Pokazuje 1 - 12 z 188 elementów

Tonery

Jeśli już zdecydowałeś się na wybór drukarki laserowej, warto dowiedzieć się, czym są tonery. W dużym uproszczeniu jest to barwny proszek służący do otrzymania kopiowanego obrazu .Są to z pewnością najważniejsze materiały eksploatacyjne drukarek laserowych. Są bardziej wydajne od tradycyjnych tuszy atramentowych. Wydruki laserowe cechują się większą trwałością i odpornością na zewnętrzne czynniki.

Jakie tonery wybrać?

Najlepiej sprawdzić kompatybilność z urządzeniem drukującym, która jest zazwyczaj podana przez producenta. Ważnym elementem jest wydajność – im większa, tym więcej wydruków możemy zrobić na danym materiale eksploatacyjnym. Tonery do drukarek laserowych są dostępne w sprzedaży pod marką renomowanych firm, takich jak Ricoh, można kupić także ich tańsze zamienniki. Jeśli zależy ci na bezpieczeństwie i żywotności twojego urządzenia, kup dedykowany dla niego oryginał, który będzie droższy.

Oryginalne czy zamienniki?

Pamiętaj, że tak jak w przypadku wyboru pomiędzy drukarką atramentową a laserową, nie każde najtańsze rozwiązanie będzie tanim rozwiązaniem długoterminowo. Istnieje wiele firm, które regenerują tonery - zajmują się czyszczeniem i ich ponownym napełnianiem. Niska cena wiąże się z dużym ryzykiem – uszkodzenie urządzenia to w rezultacie większy wydatek niż oryginalne tonery. Jeśli jednak zamienniki są wykonane porządnie, mogą dorównywać wydajnością ich oryginalnym odpowiednikom.

W naszej ofercie posiadamy tonery do drukarek laserowych Ricoh, zarówno oryginalne jak i zamienne, wykonane z największą dbałością o bezpieczeństwo twojej drukarki.

 

Własnoręczna wymiana

Kiedy skończy się materiał eksploatacyjny w twojej maszynie i zdecydujesz się, jaki toner to drukarki następnie kupić, pozostaje problem wymiany wkładu w urządzeniu. Oczywiście możesz wezwać do tego wykwalifikowany serwis, będzie się to jednak wiązało z dodatkowymi kosztami. Kiedy już kupisz  z odpowiednio bezpiecznego źródła, możesz przygotować się do jego wymiany.

Jak bezpiecznie wymienić tonery w kserokopiarce

Upewnij się, że drukarka jest wyłączona. Wyjmij stary toner i umieść w bezpiecznym miejscu. Po otwarciu nowego delikatnie nim potrząśnij – pozwoli to na równomierne rozłożenie się proszku w kasecie. Następnie zdejmij wszystkie zabezpieczenia. Włóż wkład do drukarki. Możesz posłużyć się instrukcją obsługi. Zrób to bez użycia siły. Toner powinien łatwo zmieścić się w urządzeniu. Pod żadnym pozorem nie dotykaj bębna optycznego lub magnetycznego. Po prawidłowym osadzeniu wydrukuj stronę testową.

Utylizacja

Pamiętaj, że tusze i tonery nie mogą być wyrzucane do zwykłych koszy na śmieci. Reguluje to także przepis prawny z 2012 roku. Gdzie zatem wyrzucać odpady? Przed większością sklepów, w  których można kupić tonery, stoją specjalne kosze na odpady. Pamiętaj o tym aby dbać o środowisko i wyrzucać odpady do miejsc dla tego przeznaczonych. Nie zaśmiecaj środowiska. Tonery zawierają w sobie substancje niebezpieczne dla środowiska, ich rozprzestrzenienie się może mieć negatywny wpływ na nasze zdrowie. Tonery należą do grupy elektrośmieci.