Tonery

Toner do drukarek

Jeśli już zdecydowałeś się na wybór drukarki laserowej, warto dowiedzieć się, czym jest toner. W dużym uproszczeniu jest to barwny proszek służący do otrzymania kopiowanego obrazu. Tonery to najważniejsze materiały eksploatacyjne drukarek laserowych. Tonery są z pewnością bardziej wydajne od tradycyjnych tuszy atramentowych. Wy...

Toner do drukarek

Jeśli już zdecydowałeś się na wybór drukarki laserowej, warto dowiedzieć się, czym jest toner. W dużym uproszczeniu jest to barwny proszek służący do otrzymania kopiowanego obrazu. Tonery to najważniejsze materiały eksploatacyjne drukarek laserowych. Tonery są z pewnością bardziej wydajne od tradycyjnych tuszy atramentowych. Wydruki laserowe cechują się większą trwałością i odpornością na zewnętrzne czynniki.

Jaki toner wybrać?

Najlepiej sprawdzić kompatybilność tonera z urządzeniem drukującym, która jest zazwyczaj podana przez producenta. Ważnym elementem jest wydajność – im większa, tym więcej wydruków możemy zrobić na danym materiale eksploatacyjnym. Tonery do drukarek są dostępne w sprzedaży pod marką renomowanych firm, takich jak Ricoh, można kupić także ich tańsze zamienniki. Jeśli zależy ci na bezpieczeństwie i żywotności twojego urządzenia, kup dedykowany dla niego oryginał, który będzie droższy. Pamiętaj, że tak jak w przypadku wyboru pomiędzy drukarką atramentową a laserową, nie każde najtańsze rozwiązanie będzie tanim rozwiązaniem długoterminowo. Istnieje wiele firm zajmujących się regeneracją tonerów - czyszczeniem i ich ponownym napełnianiem. Niska cena wiąże się z dużym ryzykiem – uszkodzenie urządzenia to w rezultacie większy wydatek niż oryginalny toner. Jeśli jednak zamienniki są wykonane porządnie, mogą dorównywać wydajnością ich oryginalnym odpowiednikom. W naszej ofercie posiadamy tonery dedykowane do drukarek Ricoh, zarówno oryginalne jak i zamienne, wykonane z największą dbałością o bezpieczeństwo twojej drukarki.

Utylizacja

Pamiętaj, że tusze i tonery nie mogą być wyrzucane do zwykłych koszy na śmieci. Reguluje to także przepis prawny z 2012 roku. Gdzie zatem wyrzucać odpady? Przed większością sklepów, w  których można kupić tonery, stoją specjalne kosze na odpady. Pamiętaj o tym aby dbać o środowisko i wyrzucać odpady do miejsc dla tego przeznaczonych.

Więcej

Tonery Jest 120 produktów.

Podkategorie

na stronę
Pokazuje 1 - 12 z 120 elementów
Pokazuje 1 - 12 z 120 elementów