Niszczarki

Niszczarki do domu i biura

Niszczarki przybiurkowe i biznesowe. Różne stopnie tajności niszczenia dokumentów według normy DIN66399. Niszczarki do dokumentów, nośników magnetycznych i optycznych, kart kredytowych. 

Niszczarki Jest 15 produktów.

na stronę
Pokazuje 1 - 12 z 15 elementów
Pokazuje 1 - 12 z 15 elementów

Czy niszczarka jest mi potrzebna?

Mogłoby się wydawać, że niszczarki nie są najbardziej potrzebnym urządzeniem w naszym biurze. W końcu możemy niszczyć nasze dokumenty ręcznie. Co, jeśli mamy jednak do czynienia z poufnymi danymi, które mogą dostać się w niepowołane ręce? Ustawa RODO o ochronie danych osobowych, która weszła w życie 25 maja 2018, określa normy bezpieczeństwa tych danych. Niszczarka do papieru to obecnie niezbędny element każdego biura, które dba o interesy swoich klientów.

Czym jest norma DIN66399?

Rozporządzenie RODO nie reguluje sposobu niszczenia dokumentów zawierających poufne dane. Zajmuje się tym norma DIN66399 opublikowana przez niemiecki instytut normalizacyjny. Norma ta opisuje trzy kategorie, do których należy 7 stopni tajności danych. Niszczarki działające w zgodzie z tą normą, zazwyczaj są opatrzone danym znakiem.

Niszczarka tylko do papieru?

Nowoczesne niszczarki służą nie tylko do niszczenia papierowych dokumentów, ale także do wszystkich nośników poufnych danych: magnetycznych, elektronicznych, dysków twardych.  Przykładowo, niszczarka Opus TS2215CD opatrzona jest znakami informującymi o poziomie bezpieczeństwa P-4/Tx-1/Ex-2. Oznacza to, że niszczarka może niszczyć papierowe nośniki danych o szczególnej poufności (P-4), magnetyczne nośniki danych (Tx-2) i elektroniczne nośniki  danych o niewielkim stopniu poufności (Ex-2).

Jakie niszczarki wybrać?

Do domu najlepiej sprawdzi się tańsza niszczarka, która jest opatrzona niższymi kategoriami bezpieczeństwa. Nie bez znaczenia jest także rozmiar, urządzenie powinno odpowiadać naszym warunkom. W dużej firmie, gdzie często pracuje się z klientami i operuje ich danymi poufnymi, najlepiej postawić  na niszczarkę spełniającą najwyższe wymogi bezpieczeństwa, mogącą niszczyć różne rodzaje danych. Warto też zwrócić uwagę na pojemność kosza, zwłaszcza gdy korzysta z niej wielu pracowników.