Zobacz także
Niszczarki przybiurkowe i biznesowe. Różne stopnie tajności niszczenia dokumentów według normy DIN66399. Niszczarki do dokumentów, nośników magnetycznych i optycznych, kart kredytowych.
Podkategorie
Biznesowa niszczarka Opus tnąca w systemie paskowo-odcinkowym. Kolor czarny.
Przybiurkowa niszczarka Opus tnąca w systemie paskowo odcinkowym.
Biznesowa niszczarka Opus tnąca w systemie paskowo-ścinkowym. Kolor biały.
Biznesowa niszczarka Opus tnąca w systemie paskowo-odcinkowym.
Biznesowa niszczarka Opus tnąca w systemie paskowo-odcinkowym.
Biznesowa niszczarka Opus tnąca w systemie paskowo-odcinkowym. Idealne wsparcie dla bezpieczeństwa dokumentów.
Przybiurkowa niszczarka Opus tnąca w systemie paskowo-odcinkowym. Kompaktowe urządzenie w czarnym kolorze.
Biznesowa niszczarka Opus przeznaczona do średnich biur. Tnie w systemie paskowo-odcinkowym.
Przybiurkowa niszczarka Opus tnąca w systemie paskowo-odcinkowym.
Biznesowa niszczarka Opus tnąca w systemie paskowo-odcinkowym.
Mogłoby się wydawać, że niszczarki nie są najbardziej potrzebnym urządzeniem w naszym biurze. W końcu możemy niszczyć nasze dokumenty ręcznie. Co, jeśli mamy jednak do czynienia z poufnymi danymi, które mogą dostać się w niepowołane ręce? Ustawa RODO o ochronie danych osobowych, która weszła w życie 25 maja 2018, określa normy bezpieczeństwa tych danych. Niszczarka do papieru to obecnie niezbędny element każdego biura, które dba o interesy swoich klientów.
Rozporządzenie RODO nie reguluje sposobu niszczenia dokumentów zawierających poufne dane. Zajmuje się tym norma DIN66399 opublikowana przez niemiecki instytut normalizacyjny. Norma ta opisuje trzy kategorie, do których należy 7 stopni tajności danych. Niszczarki działające w zgodzie z tą normą, zazwyczaj są opatrzone danym znakiem.
Nowoczesne niszczarki służą nie tylko do niszczenia papierowych dokumentów, ale także do wszystkich nośników poufnych danych: magnetycznych, elektronicznych, dysków twardych. Przykładowo, niszczarka Opus TS2215CD opatrzona jest znakami informującymi o poziomie bezpieczeństwa P-4/Tx-1/Ex-2. Oznacza to, że niszczarka może niszczyć papierowe nośniki danych o szczególnej poufności (P-4), magnetyczne nośniki danych (Tx-2) i elektroniczne nośniki danych o niewielkim stopniu poufności (Ex-2).
Do domu najlepiej sprawdzi się tańsza niszczarka, która jest opatrzona niższymi kategoriami bezpieczeństwa. Nie bez znaczenia jest także rozmiar, urządzenie powinno odpowiadać naszym warunkom. W dużej firmie, gdzie często pracuje się z klientami i operuje ich danymi poufnymi, najlepiej postawić na niszczarkę spełniającą najwyższe wymogi bezpieczeństwa, mogącą niszczyć różne rodzaje danych. Warto też zwrócić uwagę na pojemność kosza, zwłaszcza gdy korzysta z niej wielu pracowników.
W obecnych czasach niszczarki są niezbędnym elementem wyposażenia każdego biura. Nawet pracując zdalnie, warto się zaopatrzyć w takie urządzenie. W zależności od danych, którymi się zajmujemy, musimy wybrać sposób w jaki niszczy i normy jakie spełnia. Nowoczesne środowisko pracy, w którym dba się o potrzeby klienta, niszczarka jest niezbędnym środkiem do zapewnienia bezpieczeństwa, które prowadzi do lepszej kooperacji i może zabezpieczyć relacje biznesowe na lata. Obecnie istniejące na rynk niszczarki potrafią być niezwykle zaawansowane technologicznie i potrafią niszczyć wiele różnych rzeczy, nie tylko papier. Ten rynek się ciągle rozwija.