Lista produktów producenta: POWERCOM

Powercom – Tajwański producent zasilaczy awaryjnych UPS (ang. Uninterruptible Power Supply – nieprzerwana dostawa energii).

Do czego potrzebny jest zasilacz awaryjny?


Zasilacz awaryjny może w łatwy sposób, bez żadnego dodatkowego nakładu sił ochronić twój sprzęt, zwłaszcza komputer. Często nasze akcesoria elektroniczne są bardzo drogie i zwyczajnie szkoda byłoby utracić je w wyniku awarii wywołanej nagłym spięciem. Niezabezpieczanie sprzętu to także marnotrawstwo i generowanie śmieci elektronicznych, które często są niebezpieczne dla środowiska. W końcu, gdy zniszczy nam się sprzęt w wyniku awarii, z pewnością zaopatrzymy się w nowy.


Zasilacz awaryjny UPS zapewni nam dodatkowe źródło zasilania podczas przerwy w dostawie energii elektrycznej. Takie przerwy mogą zdarzyć się z różnych powodów: atmosferycznych, wyłączeń planowanych i nieplanowanych przez elektrownię, awarię naszego połączenia. W niektórych przypadkach takie przerwanie dostawy może być opłakane w skutkach dla naszego sprzętu. Jeśli dojdzie do nagłego skoku napięcia, nasz sprzęt podłączony do prądu może ulec zniszczeniu. Zasilacz awaryjny zawiera w sobie baterie ładowane podczas normalnego trybu pracy. Przy wystąpieniu przerwy w dostawie prądu przełącza się na pobór energii z akumulatorów i podtrzymuje życie podłączonego do niego sprzętu. Daje nam w ten sposób czas na bezpieczne wyłączenie komputera i zapisanie wszystkich ważnych plików. Dobrze dobrany zasilacz awaryjny oferuje nam spokój i komfort użytkowania bez strachu o nagłą awarię.


Zasilacze UPS najnowszej generacji wyposażone są także w automatyczny regulator napięcia. Dzięki temu zyskują na wielozadaniowości. Są w ten sposób nie tylko dodatkową baterią zasilającą nasz komputer podczas braku prądu, ale także kompleksowym zabezpieczeniem sprzętu. Zasilacz za pomocą regulatora wychwytuje wszystkie wahania napięcia wyjściowego i koryguje w razie wystąpienia błędu. Oznacza to, że w trybie standardowej pracy chroni nas przed niewłaściwymi zmianami, które też mogą prowadzić do awarii.


Zasilacz awaryjny UPS to bardzo przydatne nie tylko do serwerowni, ale także do domu. Może chronić nasz cenny sprzęt i przedłużyć mu życie. Posiadając UPS, zapewniasz sobie spokój i ochronę. Ceny UPS-ów wahają się od kilkuset złotych do nawet kilkunastu tysięcy w zależności od złożoności danego urządzenia.  

Więcej
na stronę
Pokazuje 1 - 12 z 16 elementów
Pokazuje 1 - 12 z 16 elementów